Keratin ...

04.11.2016

Keratin (též rohovina) je stavební bílkovina řazená mezi skleroproteiny. Má vláknitou strukturu a je nerozpustný ve vodě. Patří mezi nejhojnější proteiny v epiteliální vrstvě a v buňkách tvoří tzv. intermediární filamenta, která se podílejí na vzniku buněčné kostry. Keratin je základní složkou vlasů, chlupů a také nehtů.


V kosmetickém průmyslu se používá tzv. hydrolyzovaný keratin, který se získává hydrolýzou vlny z ovcí. Získaná jemně žlutá tekutina se používá v šamponech, maskách, kondicionérech, produktech pro konečnou úpravu a v celé řadě produktů pro péči o pleť. Hydrolyzovaný keratin má hydratační, zjemňující a vyhlazující účinky. Přidává se také do vlasové kosmetiky ke snížení statické elektřiny odstraněním povrchového elektrického náboje z vlasů.

Hydrolyzovaný keratin umí nádherně vyplnit vlas bez toho, aniž by vlasy ztěžkly. Proto spousta mých klientek s jemnými, zničenými vlasy bez objemu si keratin moc pochvaluje.V hairspa Lenka Zapletalová používám na klientky speciální péči: Produkt zaměřený na dokonalou obnovu struktury poškozených vlasů. Léčba dává viditelné výsledky od prvního použití. Výsledky vydrží 6-8 mytí.

Vyživující Restrukturalizace Miracle od Davines.Jako účinné složky jsou v tomto ošetření použity přírodní aktivní složky:

  • Révové Phytoceuticals - bohaté na polyphenolss se silným anti-oxidačním účinkem
  • keratin Hydrolyzovaného keratinu- silná restrukturalizace
  • Keratin z vlny novozélandských ovcí patří do rodiny vláknitých proteinů. Je to materiál klíčový pro tvorbu horní vrstvy lidské pokožky, vlasů a nehtů. Má restrukturační účinky na vlasová vlákna a jeho malá verze (hydrolyzovaný ione) může proniknout vlasovým vláknem.

Maska je určena pouze pro saloní ošetření. Neváhejte mě kontaktovat s jakýmkoliv dotazem, či objednávkou na tel. 777 863 436