Krásné vlasy ? Vše začíná u pokožky...

12.06.2020

Pokud chcete mít krásné, zdravé vlasy , je naprosto nezbytné, abyste svou pokožku hlavy drželi čistou, hydratovanou a uvolněnou. Jenom ze zdravé pokožky, můžou růst zdravé vlasy. K tomu nám pomůže pár rad...

První krok, je správné mytí. Nemyjeme primárně vlasy, ale vlasovou pokožku. Správný postup, je takový, že vlasy nejprve důkladně namočíme. Malé množství šamponu rozetřeme do dlaní a vetřeme k pokožce hlavy. Následně přidáme vodu, protože každý kvalitní šampon je koncentrát, který se vždy ředí vodou. Napěníme a bříšky prstů masírujeme vlasovou pokožku po celé hlavě, což nám napomáhá při jejím prokrvení. Spláchneme a postup opakujeme. Vlasy nikdy nedrhneme o sebe, pěnu jen lehce stáhneme a to stačí k tomu aby se z vlasu uvolnily nečistoty. Vlasy opláchneme, splachujeme opravdu důkladně aby se produkt z vlasů dobře vymyl a nezůstával na pokožce. Pokud šampon špatně vymyjete , může byt pokožka následně podrážděná.

Druhým krokem je aplikace kondicionéru, nebo masky, dle typu Vašich vlasů. produkt naneseme po celé délce vlasů, většinou se vyhneme pokožce, ikdyž některé produkty, jsou již určené i na pokožku hlavy. Lehce pročešeme hřebenem, necháme působyt po dobu určenou na obalu produktu a poté opláchneme. Je opět velmi důležité, pořádně vymýt produkt z vlasů. Splachujte důkladně a dlouho, dokud neucítíte , že vlasy,  jakoby " drhnou ". Pokud máte pořád pocit kluzkých vlasů, není produkt dobře opláchnutý. Je to opravdu velmi důležité. Vlasy se po nedostatečném opláchnutí zdají splihlé, mastné a Vy nechcete kondicionér používat právě z těchto důvodů. Přitom stačí produkt opravdu jen dostatečně opláchnout :)

Třetím krokem je sušení vlasů a pokožky. Vlasy vždy foukejte ! Nenechávejte po mytí dlouho v turbanu, nesnídejte v něm ani se naličte, prostě po mytí ihned sundat a foukat. Pokožna na hlavě má totiž specální mikrofloru. Není pro ní dobré dlouhotrvající teplo a vlhko. Můžou se začít množit mikroorganismy, které opravdu nikdo nechcete :) Pokožka se může stát přecitlivělou, můžou se začít dělat lupy, dochází k podráždění, nadměrnému maštění atd. Vlasy a pokožku hlavy tedy co nejdříve prosušte fénem na střední teplotu. Vlasy ošetřete proktuktem z řady pečujícího stylingu a dále upravujte bud fénem, nebo dalšími nástroji k tomu určenými dle potřeby.

Aby Vám produkty seděly, a dělaly opravdu to, co se od nich požaduje, je velice důležité, udělat diagnozu Vašich vlasů a pokožky. Tu si ale sami bohužel neuděláte. Je potřeba zjistit, zda vlasům chybí hydratace, nebo protein, nebo obojí. V jakém stavu je Vaše pokožka, je napnutá, svědí, zarudlá atd. Takovou diagnozu Vám udělá jen odborník, který tyto věci umí rozpoznat a následně doporučit takovou péči, která Vám bude fungovat.